Kredi kartı olan milyonlarca kişiye sevindirici haber geldi. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren son dakika haberi ile bankalar müşterilerine müjdeli haberi verdi…

 

 

 

 

 

 

KREDİ KARTI BORCU OLANLARA MÜJDELİ HABER GELDİ! 

Özellikle de son dönemde korana virüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik çalkantı pek çok kişinin borçlarını çevirmekte zorlanmasına neden oldu. Bankalar kredi kartı alacaklarını tahsil etmekte zorlanırken kredi kartı borcu olan ve borcumu ödeyemiyorum diyen kişilere büyük bir kolaylık tanıdı.

KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA MÜJDESİ! 

Kredi kartı borcu olan, borcunu ödemekte zorlanan ve kredi notu düşsün istemeyen kişilere bankalar borç yapılandırma imkanı tanımaya başladı. Finansbank, Halkbank, Akbank ve İş Bankası tarafından sunulan hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin sadece borçlu oldukları bankaya başvuruda bulunmaları yeterli oluyor.

KREDİ KARTI BORÇ TRANSFERİ İLE KREDİ KARTI BORÇ YAPILANDIRMA ARASINDAKİ FARK NEDİR?

NE? NASIL?  İşlem güvenliğiniz için E-Devlet'e girip bunu yapın!

Borç transferi ihtiyaç kredisi ürünü olup bankaya kredi masrafı ödemesi yapılması gerekir. Bu masraflara ek olarak yine kişinin kredi faiz oranı üzerinden faiz ödemesi istenir. Kredi kartı borç transferi kredi kategorisinde olduğu için kişinin kredi notu ortalaması da başvuru esnasında dikkate alınır.

Oysa ki kredi kartı borç yapılandırma işlemi aynı bankada yapılan borcun belirli bir faiz oranı üzerinden hesaplanarak kart ekstresine taksit şeklinde yansıtılmasıdır. Yani borcunuz belirli bir faiz oranı üzerinden hesaplanarak yeniden belirlenir. Belirlenen bu yeni tutar her ay kredi kartı ekstresine alışveriş gibi taksitler halinde yansıtılır.

Bu işlemde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta söz konusu rakamın her ay kredi kartı asgari ücret ödeme tutarına yansıtılacak olmasıdır. Yani aylık taksitlerinizi mutlaka düzenli olarak ödemeniz gerekir.

 

 

 

NE? NASIL?  KOSGEB nasıl destek sağlamaktadır?

 

 

KREDİ KARTI BORÇ YAPILANDIRMA FAİZ ORANI NE KADAR?

Her banka kendisine göre belirlemiş olduğu faiz oranlarını kullanmakta olup yine kredi kartı borç yapılandırma başvurusunda bulunacak olan kişinin kredi notu ortalaması, borcu ve taksit sayısı gibi kriterlerde uygulanan faiz oranını etkilemektedir.