Son günlerde kredi kartı dolandırıcılık yöntemleri artmış iken özellikle “kredi kartı aidatlarını geri alın” gibi bir çok dolandırma amaçlı reklam karşımıza çıkarken, uzmanlar bu konuda kesin şekilde uyarıyor. Peki ama kredi kartı aidatları geri nasıl alınır ? Milyonlarca vatandaş kredi kartı aidatı altında alınan ücreti haksız bularak bankalardan iade talebi oluşturmaktadır.
Kredi kartı aidatı almak mümkün mü ? Kredi kartı aidat ücreti nasıl alınır, işte detaylar haberimizde…

Kredi kartlarınız dolandırıcıların eline geçebilir dikkat edin!

Son dönemde artışa geçen kredi kartı dolandırıcıları özellikle kredi kartı aidatlarının geri ödenme isteği arttıkça bu istekle birlikte orantılı bir şekilde daha da arttılar. Vatandaşların kredi kartı aidatlarına itiraz hakkı bulunuyor bununla beraber aidatları geri alabilme şansları da mevcuttur fakat bu işlemler için resmi olan kanalları tercih etmeleri gerekmektedir, aksi takdirde ise kredi kartlarınız dolandırıcı kişilerin ellerine geçebilir ve büyük problemler yaşamanıza sebep olur. Vatandaşlarımız tercih ederler ise kredi kartı aidatı ödemeyebilirler bu durum da ise Tüketici kanununun 31 maddesinde bulunan bilgiye göre ise her banka müşterilerine yıllık aidat veya başka bir isim altında ücret tahsil edilmeyecek olan  bir kredi kartı müşterisine sunmak zorundadır, ibaresinde belirtilmiştir.

NE? NASIL?  e-Devlet Üzerinden Hemen Kontrol Edin! Tam 1000 Lira Ücret Yatmış Olabilir...

Şikayette bulunduğunuz bankalar ağır ceza alabilir

Vatandaş aidatsız kredi kartı istediğinde ya da kesilmiş olan aidat ücretini geri talep ettiğinde bankalar bu talebe cevap vermek ile  yükümlüdür. Bankanız eğer bu talebinize cevap vermez ise bu durumda Ticaret Bakanlığına sorun ilişkin başvurunuzu yaparak bu bankaya şikayet etme hakkınız mevcuttur. Bankaların bu gibi durumlarda ise ağır cezalara çarptırılmaya kadar varan sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden bu cezaları göz önüne alamayacakları için size olumlu bir şekilde cevap vereceklerdir. Ayrıca Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne kredi kartınızın aidatının geri ödenmesini talep ediyor olduğunuza dair bir dekont ile birlikte oldukça kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz  ve kart aidatınızı iade etmeyen bankaları ise ilgili kuruma şikayet etme hakkına sahipsiniz. Şikayetlerinize bir ay içinde geri dönüş yapılır.

NE? NASIL?  SGK Toplu Para Ödemesi Yapacak! Hemen Başvurun...

Kredi kartı aidatı iadesi için öncelikle bankanıza başvuru yapabilirsiniz. Bankanızdan gelecek olumsuz sonuç sonrasında E-devlet hesabınıza giriş yaparak Ticaret Bakanlığı – Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru İşlemi sayfası üzerinden şikayetiniz hakkında talepte bulunabilirsiniz. Yapılacak inceleme sonrasında konuyla ilgili size geri dönüş sağlanacaktır. Başvuru yaparken dosyalar bölümüne bankanıza yaptığınız başvurunun ve olumsuz cevabın görselini eklemeniz sizler için olumlu olacaktır.