Kredi kartı borcu olan bütün herkesi ilgilendiren müjdeli haber geldi, şayet kredi kartı borcunuz varsa ve ekonomik güçlük çekiyor ve ödemekte zorlanıyorsanız yapılandırma fırsatı geldi diyebiliriz.

İş Bankası, Akbank, Halkbank ve Finansbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Fırsatları! Bankalar, kendi kredi kartlarının borç yapılandırması konusunda, birbirinden değişik uygulamalara gitmektedirler. Detaylar haberimizde sizlerle…

Yapılandırmayla borç birleştirme arasındaki temel fark, kredi puanına dikkat edilmesidir. Kredi puanının düşük olması halinde de kredi kartı borcu taksitlendirilebilirken, kredi borcu kapatma işlemi, sadece kredi puanının yüksek olması durumunda söz konusu olabilir. Bankaların korona virüs salgını sebebiyle yapmış oldukları destekler devam etmektedir. İş Bankası, Akbank, HalkBank, FinansBank’a ait kredi kartı kullanan müşteriler, kısa mesaj göndererek kredi kartı borçlarını erteleyebilmektedirler.

KREDİ KARTI BORCU TAKSİTLENDİRME FIRSATI!

Kredi borcunu taksitlendirme işlemi ilgili olan bankaya başvuru sağlayarak gerçekleştirilmektedir. Borcun bulunduğu bankanın dönemsel fırsatları takip edilerek veya direkt bir şekilde bankayla görüşme sağlayarak kredi kartı borcu yapılandırma işlemi gerçekleştirilmektedir.

NE? NASIL?  SGK Müjdeyi Verdi! Bu Mesleklere Erken Emeklilik Hakkını Açıkladı...

Bankalar, kendi kredi kartlarının borç yapılandırması konusu hakkında, birbirinden değişik uygulamalara gitmektedir. Bu uygulamalar ise, teminat isteme, taksitlendirme, faiz oranlarını değiştirme şeklinde olmaktadır. Fakat bankaların ortak özellikleri, gelir durumunu temel ölçüt kabul görmeleridir. Bankalar, kredi kartı yapılandırma işleminde, gelir durumuna göre vadeyi ve faiz oranını değiştirmektedir. Kredi kartı borç yapılandırması 12,24 ve 36 aylık vade fırsatlarıyla gerçekleştirebilmektedir.

İŞ BANKASI KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA FIRSATI

Kredi kartı hesap özetlerinizi de, İşCep, Maximum İşyerim, Maximum Mobil ve İnternet Şubesi üzerinden akdi faiz oranı üstünden 3 aya kadar erteleyebilmektesiniz. Erteleme işlemlerinizi, Türk Lirası Hesap Özetleriniz için hesap kesim tarihinizle son ödeme tarihiniz arasında yapabilirsiniz. Kredi kartı hesap özeti borcunuzun tamamını erteleme imkanınız vardır.

Fakat ödenmesi gereken asgari miktarın altında erteleme yaptığınız durumda, son ödeme tarihinde kalan asgari miktarı ödememeniz durumunda kartınız gecikmeye düşmektedir.

NE? NASIL?  İş görüşmesi için nasıl makyaj yapmalısınız?

60 ay vadeyle kredi kartı borcunu taksitlendirmek için birden çok borcun tek hesapla yapılandırması gerekiyor. Bu bağlamda kredi kartı borcuna ek konut ya da ihtiyaç kredisi borcu gibi ikinci bir borcun varlığı gerekiyor. Yalnızca kredi kartı borcunun yapılandırılmasının 60 ay vade ile yapılması söz konusu değildir.

Birden çok kredi ve kredi kartı borcunun bir hesapta birleştirilmesi durumunda yeni bir kredi açılışı yapılmaktadır. Bu kredi açılışında yeni faiz oranları ve aylık ödeme planları uygulanmaktadır. Bu nedenden dolayı mevcut olan faizin üzerinde bir faiz oranıyla karşılaşılabilmektedir. Çünkü mevcut durum içerisinde bir ödeme gecikmesi söz konusu olmuştur ve ödeme gecikmesi durumunda bankalar, yasal sınırda faiz kullanma hakkına sahiplerdir.  Kredi kartı yapılandırmasını, diğer kredi borçlarını hesap içerisine dahil etmeden yaptırmak tavsiye edilmektedir. Bu sayede yasal üst sınırda bulunmakta olan faiz oranlarından kurtulmuş olunmaktadır.