Bankalara borcu olanlar ve bu borçlarını ödemekte zorlanan kişilere müjdeli haber geldi. Bankaya borcum var, borcumu ödeyemiyorum diyorsanız bu müjdeden sizde yararlanabilirsiniz…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BANKALARA KREDİ VE KART BORCU OLANLARA MÜJDELİ HABER GELDİ! 

Dalgalı seyreden ekonomik koşullar nedeni ile bankalarda alacaklarını tahsil etmekte zorluk yaşamaya başladılar. Son yıllarda bankaların batık kredi olarak adlandırılan tahsil edemedikleri kredi ve kredi kartı alacaklarının miktarı artarken bankalar çareyi alacaklarını varlık şirketlerine satmakta arıyorlar.

Varlık şirketleri genelde üzerinden 2-3 sene geçen düşük tutarlı ödenmeyen borçları satın almayı tercih ediyorlar. Bankalar alacaklarını varlık şirketlerine satarak uzun sürecek olan icra, yasal takip süreçlerinden kurtulurken aynı zamanda bilançolarında sorun yaratan batık kredi yükünden de kurtulmuş oluyorlar.

Bankalar alacaklarını varlık şirketlerine çok daha düşük rakamlarla satarken gerçek rakam ile satışı yapılan tutar arasındaki fark banka tarafından zarar olarak hesaplara yansıtılıyor.

NE? NASIL?  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İhtiyaç Sahiplerine 20 Bin Lira Yardım Yapıyor! Hemen Başvuru...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VARLIK ŞİRKETLERİ UCUZA ALDIKLARI BORÇLARI UZUN VADELİ YAPILANDIRIYOR, BORÇ İNDİRİMİ YAPIYOR! 

Bankaların batık kredilerini satın alan varlık şirketleri son derece düşük paralar ödeyerek aldıkları bu borçları tahsil etmek için vatandaşa hem faiz indirimi yapıyor hem de borcu uzun vadede ödeme kolaylığı sunuyor.

Banka avukat masrafı, yasal takip ücretleri ve gecikme faizi için yapılan indirimler sonrası borç büyük oranda azalırken uzun vadeli ödeme imkanı sunulması sayesinde vatandaş üzerine kabus gibi çöken borç yükünden düşük aylık taksitler ödeyerek kurtulma imkanı yakalıyor.

BORCUNU ÖDEYENLER KARA LİSTEDEN ÇIKMAK İÇİN HAK KAZANACAK

Bankalara olan borcunu ödeyemeyen kişilerin yaşadıkları en büyük sorun kara listeye girmeleri nedeni ile bankalardan kırmızı kalem yemeleri olarak öne çıkarken yapılandırma şirketlerine borçlarını ödeyen kişiler kara listeden çıkma imkanı da elde edecek.

NE? NASIL?  1000 TL Yardım için Son Dakika Açıklaması Geldi! e-Devlet ile Hemen Kontrol Edin...

Kredi vadesi gelmesine rağmen ödenmeyen ve üzerinden 90 gün geçen borçlar takibe düşmüş sayılıyor.