Bankalara kredi borcu olanlara sonunda bekledikleri müjdeli haber geldi. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren haber kapsamında hem borçlardan kurtulmak hem de kara listeden çıkmak isteyen kişilere ikinci bir şans verilecek!

Çekmiş olduğu konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi borcu nedene ile zor günler geçiren, kredi kartı borcunu ödeyemeyen ve bu nedenle yasal takip altına giren milyonlarca kişiye hem bu borçlardan kurtulmak hem de kara listeden çıkma imkanı sunuldu.

VARLIK ŞİRKETLERİ BANKALARIN ALACAKLARINI SATIN ALIYOR! 

Bankalar özellikle de korona virüs salgını döneminde artan yasal takipteki alacaklarını varlık şirketlerine satarak sırtlarındaki borç yükünden kurtulmayı tercih ettiler.

Bankaların takipteki alacaklarını satın almak için kurulan özel varlık şirketleri çok daha yüksek tutarlı bu alacakları düşük fiyatlarla satın alıyorlar. Bankalar bilançolarını temizleyerek büyük bir yükten kurtulma fırsatı elde ederken varlık şirketleri de risk üstlenerek para kazanmanın peşinde koşuyorlar.

NE? NASIL?  TOKİ Müjde Verdi! Kura Şartı Olmadan Hemen Ev Sahibi Olabilirsiniz...

Vatandaş ise varlık şirketine satılan alacakların ardından bankalara olan borçlarını ödeme imkanını yakalıyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BANKALARA BORCU OLANLARA BÜYÜK MÜJDE! YAPILANDIRMA İMKANI İLE BORÇLARINIZDAN KURTULABİLİRSİNİZ

Yapılan yeni düzenleme kapsamında vatandaşlara bankalara olan borçlarını varlık şirketleri üzerinden ödeme imkanı sunuldu.

Varlık şirketleri son derece ucuza aldıkları banka alacaklarını düşük faizlerle vatandaşa taksitle ödeme imkanı sunacak. Bankaların alacak tahsili için eklemiş oldukları avukatlık ücretleri ve yüksek faiz yükünü silen varlık şirketleri borçları çok daha makul bir tutar ile ödeme imkanı tanıyacak.

Varlık şirketleri ile pazarlık yapma imkanı da bulunduğu için bankaya oranla çok daha düşük bir tutarla borcunuzu kapatma imkanı sunulacak. Varlık şirketleri senetle taksit imkanı sundukları için vatandaş belirleyeceği taksit tutarı kadar borcunu vadelere bölerek zorlanmadan peyderpey ödeme imkanı elde edecek.

NE? NASIL?  Hükümetten aylık 914 TL para yardımı! Peki başvuru şartları neler?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KARA LİSTEDEN ÇIKMAK İÇİN BANKA BORCUNUZU ÖDEMENİZ YETERLİ 

Varlık şirketleri tarafından sunulan en büyük avantaj ise kara listede olan kişilere borçlarını ödemeleri halinde kara listeden çıkma imkanı sunmaları.

Varlık şirketi alacağı tahsil ettikten sonra alacaklı bankaya yazılı olarak müracaat ederek kişinin borca konu olan parayı ödediğini belirterek kara listeden çıkarılmasını talep etmektedir.

KARA LİSTE NEDİR, KARA LİSTEDE OLANLAR KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ, KREDİ KARTI ALABİLİR Mİ?

Bankaların ortak olarak kurmuş oldukları Findeks kredi notu sistemi ile oluşturulan ortak havuz üzerinden bankalar müşterilerine ait tüm bilgileri tek bir ekranda paylaşmaktadır.

Kişinin bankalardan kullanmış olduğu kredi tutarı, kredi borç limiti, kredi kartı kullanımı ve borç ödeme düzeni gibi bilgiler üzerinden kredi notu hesaplaması yapılırken borcunu ödemeyen kişiler ise kredi sicili bozuk olan kişilerin eklendiği özel bir listeye aktarılır.

NE? NASIL?  Emekli Maaşlarına 358 TL Zam Yolda...

Oluşturulan bu listeye kara liste adı verilmekte olup kara listede olan kişilere hiçbir banka kredi onayı vermez, kredi kartı başvurusunu onaylamaz. Burada bankaların ortak amacı haciz gibi işlemlerden getirilen sınırlamalar sonrası vatandaşı bankalara olan borçlarını düzenli olarak ödeme konusunda teşvik etmek, borçlarını ödemeyen kişileri cezalandırmaktır.

 

PTT ile Anında 711 TL Yardım Parası Alın !