Devletten kiracılara büyük müjde geldi! Devlet en düşük 960 liralık aylık düzenli kira yardımı yapıyor. Üstelik kira desteği almak isteyen kişiler e devlet üzerinden başvuru yapabiliyor!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DEVLETTEN DAR GELİRLİ AİLELERE KİRA YARDIMI DESTEĞİ!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak çok sayıda kira yardımı ödemesi yapılmakta olup bu ödemelerden biri de kentsel dönüşüm kira yardımı olarak öne çıkmaktadır.

Oturduğu evi kentsel dönüşüme veren kişilere belirli süre sınırlaması dahilinde kentsel dönüşüm kira yardımı ödemesi yapılmaktadır. Burada yapılan yardımın amacı evi kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan kişinin yeni evi yapılana kadar barınma ihtiyacının karşılanması, bu endişenin ortadan kaldırılarak vatandaşın evini kentsel dönüşüme vermesinin teşvik edilmesidir.

EN DÜŞÜK KİRA YARDIMI 2020 İÇİN ÖDENECEK RAKAM 960 TL Olarak Açıklandı! 

NE? NASIL?  Dev Kampanya Geldi! 0.49 Faiz Oranı ile Kredi için Hemen Başvurun...

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada 2020 yılı için geçerli olan en düşük aylık taksit tutarı 960 lira olarak ilan edildi. Kira yardımı başvurusu internetten e devlet üzerinden yapılabiliyor.

E DEVLET KİRA YARDIMI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Kira yardımı başvurusu için e devlet üzerinden başvuru yapılmasına olanak sağlanıyor.

Bunun için e devlet şifresi ve kimlik numaranız ile sisteme giriş yapın.

 

 

 

 

 

 

 

Ardından kira yardımı yazın ve gelen ekranda hak sahibi ailelere kira yardımı yapılması başlığı altında ki uygulamaya git butonunu tıklayın.

Gelen yeni ekranda “Giriş yapmak istediğiniz uygulama bazı kişisel bilgilerinize erişim hakkı istemektedir. Lütfen aşağıdaki listeyi kontrol ederek, paylaşmak istemediğiniz bir bilginiz var ise işleme devam etmeyiniz” uyarısını dikkate alarak işleminize devam edin.

Onaylamanız durumunda sistem sizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın elektronik başvuru platformuna yönlendirecektir.

NE? NASIL?  PTT İhtiyaç Sahiplerine On Binlerce Lira Yardım Yapacak...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burada yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurarak en düşük 960 lira ve en yüksek 1.150 lira arasında illere göre belirlenen rakamlar dahilinde kira yardımı alabilirsiniz.