Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, vatandaşları uyardı. Varsa taşınmazlarınız üzerinde başlatılan herhangi bir işlemden anında haberdar olmak için e-Devlet’te “Tapu Telefon Bilgileri Beyanı” kısmından cep telefonu numarasını kaydetmeniz gerekiyor.

E-devletten “Tapu Telefon Bilgileri Beyanı”  kısmına girerek, telefon numaranızı kaydettiğinizde, herhangi bir şüpheli, ya da bilginiz dahilinde olmayan işlem yapıldığında, size SMS geliyor. Bu SMS gelince de haberiniz olan işlemle ilgili tapu müdürlüğü ile iletişime geçmeniz olası kötü niyetleri işlemleri engelleyecektir.

Tapu Telefon Bilgileri Beyanı Nasıl Yaparım?

“turkiye.gov.tr” web sitesinden “e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında bulunan “Tapu Telefon Bilgileri Beyanı” kısmını seçerek, telefonunuzu beyan edebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde . işlem güvenliğiniz artacaktır.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı konu ile ilgili şöyle açıklama yaptı:

“Vatandaşlarımız taşınmazları üzerinde başlatılan işlemlerden haberdar olmak için e-Devlette ‘Tapu Telefon Bilgileri Beyan’ kısmından cep telefonu numarasını kaydetmeli. Bu uygulama ile kişinin adına kayıtlı taşınmazlar ile ilgili herhangi bir işlem başlatıldığında kişiye kısa mesaj (SMS) yolu ile bilgi veriliyor. Cep telefonlarına ‘Adınızda kayıtlı taşınmaz üzerinde Tapu Müdürlüğünde … sıra no ile işlem yapılmaktadır’ şeklinde otomatik SMS gönderiliyor. İşlem kişinin bilgisi ve isteği dışında ise kişi hemen ilgili tapu müdürlüğü ile irtibata geçerek duruma müdahale edebiliyor. Bu uygulama tapuda işlem güvenliğini önemli ölçüde artırdı.”

Video: E-devlet Tapu telefon beyanı nasıl verilir? | Tapu ve kadastro genel müdürlüğü telefon beyanı

Bu uygulama ile kişinin adına kayıtlı taşınmazlar ile ilgili herhangi bir işlem başlatıldığında kişiye kısa mesaj (SMS) yolu ile bilgi veriliyor.

NE? NASIL?  TOKİ Müjdeyi Duyurdu! 395 TL Taksitle Ev Sahibi Olabilirsiniz... İnanılmaz Fırsat!