Günümüzde işsiz kalan kişi sayısı her geçen gün artmaya devam ederken İŞKUR’dan işsizlere büyük müjde geldi! İŞKUR işsizlere günlük 80 lira dağıtacağını duyurdu!

İŞKUR’DAN GÜNLÜK 80 TL CEP HARÇLIĞI MÜJDESİ! 

Pandemi döneminde işsiz kalan kişi sayısı ne yazık ki rekor aranda artarken İŞKUR işsiz olan kişilere günlük 80 lira verileceğini duyurdu.

Söz konusu ödemeden yararlanmak isteyen kişilerin ise aranılan şartları taşımaları gerekiyor. Günlük 80 lira toplamda ise 7 bin 200 lira olarak açıklanan İŞKUR mesleki eğitim kursları kapsamında işsiz anneler desteklenecek.

İŞKUR İŞTE ANNE PROJESİ İLE KADINLAR ÇALIŞMA HAYATINA KAZANDIRILACACAK! 

Konu hakkında açıklama yapan İŞKUR İşte Anne adı verilen proje kapsamında kadınlara özel olarak hazırlanan mesleki eğitim kurslarına katılan annelere günlük 80 lira ödeme yapacaklarını ilan etti. Bu ödeme kapsamında hem kadınlar günlük 80 lira para kazanacak hem de kurs bitiminde çalışma hayatına dönmelerini sağlayacak meslek edinmiş olacaklar.

NE? NASIL?  Müjde Geldi! SGK Girişi Olanlara Tam 2200 TL Ödeme...

İŞKUR İŞTE ANNE PROJESİ GÜNLÜK 80 LİRA MESLEK EDİNDİRME KURSU BAŞVURUSU ŞARTLARI NELER?

3 ay süre ile ödeneceği duyurulan işte anne projesi kapsamındaki günlük 80 liralık harçlık ile anneler 7 bin 200 lira para kazanma imkanı elde edecekler.

Projeye katılmak için aranılan tek şart ise başvuru yapacak kadının 0 – 15 yaş arası çocuk sahibi olması şartı yer aldı. Bu şartı taşıyan kadınlar İŞKUR üzerinden proje kapsamında açılan kurslara başvuru yaparak kendi paralarını kazanma imkanı elde edecekler.

Yine bu şarta ek olarak son 1 aydır işsiz olmak, emekli olmamak, en az 17 en fazla 70 yaşında olmak, son 6 aylık süre diliminde en az 1 günlükte olsa sigorta yatırılmış olması şartları aranmaktadır. Yine destek İŞKUR üzerinden ödeneceği için kişinin mutlaka İŞKUR üzerinden kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. Bu başvurulara haiz olan kişiler başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaktır.