Bazı bankalar konut kredisi faiz oranlarını güncelledi.  Akbank, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bank, İş Bankası, TEB, Finansbank, Garanti Bankası ve ING konut kredi faizini güncelleyen bankalar arasında yer alıyor. Konut kredisi vade sayısı da daha önce 180 aya kadar yükselmişti. Ama tekrar 120 ay vadeye düşürüldü.

İşte yeni konut kredisi faiz oranları

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar Oldu?

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 0.74’dan 0.87 seviyesine çıkardı.  Ayrıca kamu bankaları, yeni bir kararla, konut kredilerinde 12 ay geri ödemesiz uygulamayı sıfır konutlar için de kaldırdı. Böylece 500 bin liralık ve 10 yıllık konut kredisi alan vatandaşlar için aylık taksit 6 bin 729 lira toplamda faiz yükü ise 305 bin 920 lira olacak. Toplam geri ödeme 805 bin 920 lira olacak.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar Oldu?

Halkbank müşterilerine bir kamu bankası olarak 0.87 faiz oranı ile konut alma imkanı sağlıyor.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar Oldu?

Akbank konut kredisi faiz oranını yükselten bankalardan biri oldu. Konut kredisi yüzde 1.19 olarak yenilendi.

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar Oldu?

İş Bankası Ağustos ayının ikinci yarısından itibaren yüzde 0.99 faiz oranıyla konut kredisi imkanı sunuyor. Yapılandırma yapacak olan vatandaşlar da borçlarını 0.99 ile yapılandırabiliyorlar.

NE? NASIL?  Kredi notu neye göre belirleniyor? Kredi notu kaç olmalı?

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar Oldu?

Vakıfbank da vatandaşa uygun kredi sağlayan kamu bankalarından biri olarak biliniyor. Konut kredi faiz oranını güncelleyen banka yüzde 0.87 seviyesinde konut kredisi veriyor.

ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar Oldu?

Özel bankalardan biri olan ING Bank konut kredisi faiz oranı 0.99 seviyesine yükseldi. Banka 60 aya kadar konut kredisi için yüzde 0.99 oranını belirlerken 120 ay vade talebi karşısında 1 seviyesini aşarak yüzde 1.09 üzerinden kredi veriyor.

TEB Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar Oldu?

TEB konut kredisi faiz oranında güncelleme yaptı ve 1 seviyesinden yükselerek 1.10 seviyesine yükseldi.

Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar Oldu?

Finansbank konut kredisi faiz oranı rakamı ise yüzde 1.36 seviyesine ulaştı.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar Oldu?

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1 seviyesine çekilirken ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,09 ve taşıt kredisi faiz oranı ise yüzde 1.19 seviyesine çıktı.

Emeklilere kredi veren bankalar hangileridir?

Günümüzde, 65 yaşınızı geçtiğinizde emekli olabiliyorsunuz. Ancak en düşük emekli maaşı 1400 lira civarında ve bu maaş çoğu emekli için yeterli olmuyor. Pek çok emekli bu maaş ile faturalarını ve kirasını ödemekte zorlanabiliyor. 1400 lira maaşla geçinemeyen emekliler, yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak kayıtsız bir yerlerde çalışmak zorunda kalıyorlar. Bu nedenle emeklilerin zaman zaman paraya ihtiyaçları olabiliyor. Yüklü miktarda para ihtiyacı olan emekliler düşük faizle hatta faizsiz kredi veren bankaları araştırıyorlar. Emeklilerin aldıkları maaş ömür boyu alabilecekleri bir maaş olduğundan, emekliler bankadan kolaylıkla kredi alabiliyorlar. Peki hangi bankalar emeklilere kredi veriyor? Emeklilere kredi veren bankalar hangileridir?

NE? NASIL?  Yenidoğan bebeklerde nelere dikkat edilmelidir?

Emeklilere Faizsiz Kredi İçin Bankaların Talep Ettikleri Şartlar

Emeklilerin bankalardan faizsiz kredi alabilmesi için bazı şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Bu şartlardan birisi de kredi notunun yeterli olmasıdır. Kredi notu yeterli olmayan emekli bireyler bankalardan kredi alamıyorlar. Emeklilerin bankalardan kredi alabilmesi için gerekli olan not sınırı 1300’dür. Daha düşük notlara bankalar genellikle kredi veremiyorlar. Bankaların aradığı bir diğer şart ise yaş şartıdır. Bankalar belirli yaştaki bireylere kredi verebiliyor. Kimi bankalarda 70 yaşını geçen bireylerin kredi alma imkanı yok iken bazılarında kredi alma yaşı 75 hatta 80’e kadar çıkabiliyor. Kredi talep ettiğiniz bankanın müşterisi olmak da banka tarafından aranılan şartlardan biridir.

Emekli kredisi veren bankalar ve faiz oranları aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Aşağıda yer alan faiz oranları değişiklik göstermektedir. En güncel faizler banka şubesinden öğrenebilirsiniz.

Qnb Finanbank %0,99
İş Bankası 1,14%
TEB 0,95%
İş Bankası %1,14
INGBank   %0,99
Yapı ve Kredi Bankası  1,74%
Garanti Bankası %1,71
Vakıfbank 1,12%
Ziraat Bankası 1,12%
Akbank %1,21
Denizbank %1,09
Fibabanka 1,29%
Enpara 1,86%
Alternatifbank 1,49%
NE? NASIL?  Hükümetten aylık 914 TL para yardımı! Peki başvuru şartları neler?

Ptt Emeklilere Kredi Kampanyası

Emeklilere faizsiz kredi veren kurumlardann biri olan Ptt, anlaşmalı özel bankalar aracılığıyla emeklilerinde faizsiz kredi sahibi olma imkanı sağlıyor. Aktifbank ile anlaşması bulunan Ptt, Aktifbank adına size kredi vermektedir. Ptt maaş müşterileri bu kredi kampanyasından faizsiz bir şekilde yararlanabiliyorlar. Ptt’nin sunmuş olduğu kredi maksimum 30 bin TL limitli olup 60 aya varan ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Video: PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank Faizsiz Emekli Kredisi

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalardan biri olan Halkbank, 100 bin TL’ye kadar emeklilerin kredi sahibi olmasını sağlıyor. Bu kredinin bir kısmına kadar faiz alınmaz iken, 100 bin TL çekilmesi durumunda faiz alınmakta ancak düşük oranlar olmaktadır. Emekli maaşınıza paralel bir şekilde artan veya azalan taksitlerle ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Emekli Kredisi

Emeklilere faizsiz kredi avantajı sunan banka, 20 bin TL’ye kadar kredi verebilmektedir. Bu kredi için belirlenen maksimum vade 24 ay olmaktadır.