Devletin çok sayıda geri ödemesiz hibe destekleri bulunuyor. Ancak çok sayıda vatandaş bu geri ödemesiz desteklerden haberdar olmadığı için yararlanamıyor. Başvuru yapılması durumunda devlet geri ödemesiz 9000 TL hibe desteği sağlıyor. İşte devletten geri ödemesiz 9 bin lira almak isteyenlerin yapmaları gerekenler…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANNELERE DESTEK! ÇALIŞAN VE ÇALIŞMAYAN ANNEYE PARA DESTEĞİ DETAYLARI NELER?

İŞKUR ve SGK aracılığı ile hem çalışan hem de çalışmayan annelere farklı isimler altında parasal destekler veriliyor. Bu destek programlarına başvuruda bulunan annelere devlet 9 bin 124 liraya kadar destek parası ödemesi yapıyor. Peki, annelere destek parası başvurusu nereden, nasıl yapılır, başvuru şartları neler?

Asgari ücretli çalışan ve ilk doğumunu gerçekleştiren anneye;

Emzirme yardımı desteği parası 180 Lira,

Doğum parası yardımı parası 300 Lira,

NE? NASIL?  Denizbank Müjdeyi Verdi! Borç Transfer Kredisi ile Herkese 0 Faizli Kredi Uygulaması Başladı...

İş göremezlik ödeneği 6 bin 367,17 Lira,

Yarı zamanlı çalışma desteği parası ödeneği 1.183,26 x 2 olmak üzere 2 bin 366,52 Lira olmak üzere toplamda 9 bin 124 liralık devlet yardımı parası ödenmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadınlara çalışma hayatında analık izninin kullanıldığı 16 haftada gün başına hesaplanmak üzere geçici iş göremezlik ödeneği desteği verilmektedir. Bu nedenle asgari ücretli çalışan bir annenin alacağı 112 günlük ücret 6 bin 367 liraya ulaşmaktadır.

SİGORTALI ÇALIŞAN ANNELERE ÖDENEN DEVLET YARDIMLARI NELERDİR?

Sigortalı çalışan annelere ödenen yardımlar arasında süt parası, çocuk parası ve doğum parası gibi çok sayıda farklı isimler altında para ödemesi yapılmaktadır. Her sene Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan yeniden değerleme oranı ile asgari ücrete yapılan resmi zam oranı üzerinden bu rakamlar da güncellenerek yükseltilmektedir.

NE? NASIL?  Duyuru Geldi! 1000 TL Yardım parası için e-Devlet Ekranı Yeniden Açıldı!

Ocak ayında yapılan zamların ardından 2020 yılı için çalışan annelere ödenecek olan (tüm hakların kullanılması koşulu ile) devlet desteği parası 9 bin 299 liraya yükselmiş oldu.

Söz konusu paralar için e devlet üzerinden SGK ve İŞKUR yardımları bölümünden sorgulama yapılabiliyor. Başvuru yapan annelere başvurularının onaylanması halinde paraları ise Ziraat Bankası üzerinden isimlerine açılan hesaplara yatırılıyor.