Kredi kartı olanların uzun süredir beklemiş oldukları müjdeli haber sonunda geldi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından hazırlanan yönetmelik kapsamında vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlandı.

 

 

GELİRİ OLMAYANLARA, ÇALIŞMAYANLARA, EV HANIMLARINA, ÖĞRENCİLERE KREDİ KARTI MÜJDESİ GELDİ! 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yayımlanan “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” kapsamında çok önemli düzenlemelere imza atıldı.

Yürürlükte olan eski yönetmelik nedeni ile aylık gelir beyan etmeyen kişilere kesinlikle kredi kartı onayı verilmezken yeni yönetmelik ile beraber bu yasak esnetildi.

Bankalarda altın hesabı ve mevduat hesabı olan kişiler için gelir beyan edemeseler dahi bu hesaplarda tutulan para karşılığı kadar kredi kartı limiti verilmesine olanak sağlandı. Yapılan düzenleme kapsamında bankada parası olan ev hanımı, öğrenci ve işsiz olan kişilere beyan etmeseler de bu hesapları karşılık göstererek kredi kartı alma imkanı tanınmış oldu.

NE? NASIL?  E-Devlet ile 1000 TL Pandemi Yardımı! Bu Ay Son Şans Kaçırmayın...

 

ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLAR DA BANKALARDAKİ PARASINI TEMİNAT GÖSTEREREK YÜKSEK LİMİTLİ KREDİ KARTI ALABİLECEK

Daha yüksek ücret almasına rağmen ne yazık ki milyonlarca kişi işverenlerin daha düşük vergi ödeme isteği nedeni ile düşük maaşlı çalışıyor gibi gösterilmektedir. Bu da kişilerin bankalardan kredi çekmek ya da yüksek limitli kart almak istemesine rağmen gelire göre limit belirleme engeline takılmasına neden olmaktadır.

Yapılan düzenleme ile artık asgari ücretli çalışan olarak görülse dahi kişilerin bankalarda bulunan altın hesabı ve vadeli mevduat hesabı limitlerini teminat göstererek daha yüksek tutarlı kredi kartı limiti almalarının önünü açmış oldu. Vatandaş bu hesapları bankaya teminat olarak göstererek daha yüksek tutarlı kredi kartı kullanma imkanı yakalayacak ve kendisine sunulan büyük fırsattan yararlanacak. Söz konusu karar Resmi Gazete ile yayımlandı ve yürürlüğe girdi…