Sosyal sigortalar kurumundan yani kısa adı ile SGK’ dan işçi sigortalı primlerinin yatırılması ile yâda kendi işinin patronu olan bağkur prim ödemeli sigortalardan ve emekli sandığı prim ödemesi ile emekli olan vatandaşlarımız işe başlama tarihi, çalışma süresi, ödenen prim gün sayısı gibi şartları yerine getirdiklerinde emekliliğe hak kazanmış oluyorlar.

Öyle ki Türkiye de emekli olanların hiç bitmeyen beklentisi emekli maaşlarına yapılacak zamlar ve ek ödeneklerdir. Birkaç yıldan beri bayramlarda emeklilere ek ödenek alacakları müjdesinden sonra yıllardır ek kaynakla ilgili emekliler bütçe beklemekteydi. Ve işte o beklenen müjde devlet yetkili mercileri tarafından birinci ağızdan açıklandı.

Promosyonlar Bankalardan Alınabilecek

Promosyonlar Bankalardan Alınabilecek

Promosyonlar Bankalardan Alınabilecek

 Uzun yıllardan beri emeklilere promosyon adı altında çeşitli ödenekler çıkarıldı. Promosyon ödemeleri bankalar kanalı ile yâda PTT aracılığı alan tüm emekli vatandaşlara ödendi.

NE? NASIL?  PTT Kişi Başı Maddi Yardım Yapıyor! Kalabalık Aileler Daha Fazla Alacak...

Yeni emekli olan yâda daha önce emeklilik hak edip maaş almaya devam eden bütün emeklilere ilave 625 TL promosyon destek verileceği açıklandı. Hatta bu rakam yine bankalar kanalı ile olursa ilave kampanyalarla artması da mümkün.

Banka Seçimi Emekliye Kalmış

Banka Seçimi Emekliye Kalmış

Banka Seçimi Emekliye Kalmış

Artık emekliler sadece PTT yâda devlet bankalarından değil emekli maaş ödemesi yapma anlaşması olan diledikleri bankadan maaşlarını alabilir ve bu promosyondan yararlanabilirler.

2017 yılında başlanılan bu uygulama anlaşmayı yapılan bankadan 3 yıl boyunca hesabını kapatmayıp emekli maaşını taşımayacağına dair söz veren ve protokolü imzalayan bütün emekliler yararlanabiliyor. O dönemde yapılan anlaşmalar 2020 yılında doluyor.

Kademeli olarak süreleri birden emeklilere 2. Promosyon müjdesi geldi. İlk promosyon anlaşmaları biten emekliler yeni promosyonlarını almak için tekrar bankaya başvurmak zorundalar.

Promosyon Alım Şartları Nelerdir?

Promosyon Alım Şartları Nelerdir?

Promosyon Alım Şartları Nelerdir?

Emekliler yenilenecek olan anlaşmalarını daha önce yaptıkları banka ile yapmak zorunda değiller. Bunun için yapılması gerekenler çok basittir. Önce hangi bankadan almak istediğinize karar vereceksiniz sonra bankaya gidip hesap açtıracaksınız.

NE? NASIL?  Bes iptali nasıl yapılır?

Yeni banka hesabınıza ait iban numarasını banka ve şube bilgilerini şifrenizle e devlet portalına girerek internet üzerinden tanımlayacaksınız. Yeni banka kayıtları hemen güncellenecek ve sizde yaptığınız anlaşma süresi boyunca bu bankadan ayrılmayacağınız taahhüdü ile promosyon ödemenizi alacaksınız.

Promosyon ödemesi için e devlet üzerinden giriş yaptığınız an bankanıza başvurabiliyorsunuz.

Her bankanın kendi uyguladığı kampanya doğrultusunda promosyon ödeme rakamları farklılık göstermektedir. Alınan maaşa göre kademeli promosyon kampanyalarından istediğinizi seçebilirsiniz.

Promosyon ödemesi en az 625 TL ama bu rakam bankalar arasında daha yüksek miktarlara çıkabiliyor. Bunu da aldığınız maaşın rakamı belirliyor.

3 yıl alınan taahhüt süresinin herhangi bir zamanında mevcut bankanızdan ayrılmak istediğiniz takdirde ise o zamana kadar olan kullandığınız promosyona karşılık gelen tutar toplam alınan rakamdan düşülür kalanını bankaya iade ederek ayrılma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.