Milyonlarca emekliyi ilgilendiren flaş bir gelişme yaşandı. Emekli maaşlarına zam için yaşanan son dakika gelişmesi ile tam 355 TL ödeme ve…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EMEKLİ MAAŞLARINA NE ZAMAN ZAM GELECEK?

Emekli maaşları devlet tarafından memur maaş zamları ile beraber yılda iki kere düzenlenmektedir. Her sene biri Ocak diğeri de Haziran ayında iki kere zamlanan emekli maaşları aynı zamanda enflasyon farkı oluşması halinde ek maaş zammı ile güncellenmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EMEKLİLER YENİ YILDA 2 KEZ EMEKLİ MAAŞI ZAMMI, 2 KEZDE BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK 

2021 yılında emekliler biri Ocak, biri de Haziran ayında olmak üzere iki maaş zammı ve biri Ramazan Bayramı, diğeri ise Kurban Bayramında olmak üzere iki bayram ikramiyesi alacaklar.

NE? NASIL?  e-Devlet Üzerinden Hemen Kontrol Edin! Tam 1000 Lira Ücret Yatmış Olabilir...

İNTİBAK DÜZENLEMESİ ÇIKARSA EMEKLİLER 355 LİRAYA VARAN MAAŞ ZAMMI İLE SEVİNECEKLER! 

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası TCMB tarafından açıklanan beklenti anketi ile beraber emeklilerin maaşına gelecek enflasyon zammı için veriler de netleşmeye başladı. Temmuz ayında 5.75 oranında emekli maaşına zam alan SGK ve BAĞKUR emeklileri Ocak ayında hesaplanacak olan zam oranını merakla beklemeye devam ederken açıklanan son rakamlar üzerinden gerçekleştirilen hesaplamada zam oranı yüzde 5.40 olarak gerçekleşti.

KPDK toplantısı için geri sayım tüm hızı ile devam ederken milyonlarca emeklinin gözü kulağı bu toplantıda olacak. Toplantı kapsamında konuşulması beklenen konulardan biri de intibak zammı olarak öne çıktı. Emekliler masadan istediklerini alarak kalkarsa bu durumda emekli maaşlarında 355 liraya varan iyileşme sağlanacak.

Söz konusu düzenleme 2000 yılından sonra emekli olan kişileri ilgilendiriyor. 2000 senesinden önce emekli olan kişiler için yapılan yasal düzenleme ile bu kişilerin maaşlarında iyileştirme yapılmıştı. Benzer bir uygulamanın 2000 senesinden sonra emekli olanlar için de yapılması talep ediliyor. KPDK toplantısındaki talep kabul edilirse 2000 senesinden sonra emekli olanların maaşlarına en az 50 TL, en fazla 350 TL ek ödeme yapılacak…