Emeklilere Müjde! Bayram İkramiyesine Zam Geldi!

Emeklilere Müjde! Bayram İkramiyesine Zam Geldi! Pek çok emeklinin beklediği bayram ikramiyesi ile ilgili ayrıntılar geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere ödenen bayram ikramiyesinin miktarını açıkladı. Emeklilere ödenen 1000 TL olan bayram ikramiyesinin 1100 TL’ye çıkarıldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kararname ile uygulamanın bayrama yetişeceğini kaydetti. Böylece bayram ikramiyelerinin ödenme tarihi 3 Mayıs – 7 Mayıs arası olarak bekleniyor.
Emeklilere Müjde! Bayram İkramiyesine Zam Geldi!

Bayram İkramiyesine 100 TL Zam

Milyonlarca emeklinin beklediği bayram ikramiyesi Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda toplamda 2000 TL olarak hesaplara yatıyor. Geçtiğimiz yıllarda 1000 TL olarak ödenen bayram ikramiyesine bu yıl 100 TL zam yapılarak 1100 TL olarak ödenecek. Milyonlarca emekli böylece toplamda 2200 TL alacak.

AK Parti MKYK toplantısı sonrası gazetecilerden gelen, ”Emeklilere bayram ikramiyesinin bin 500 lira gibi bir rakam konuşuluyor” soruya yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle bir şey yok. Ben ne dedim? Bin + enflasyon. Büyük ihtimalle enflasyon 85 gibi oluyor, bunu inşallah 100’e tamamlayacak, inşallah bin 100 olarak yapacağız. Bunu da Meclis’e değil, bir kararname ile göndereceğiz. Vakit kaybetmeden süratle bayrama yetiştireceğiz’ dedi.

NE? NASIL?  Emekli Maaşına Zam Müjdesi! Tam 300 TL Zam Yolda