Emeklilerimizi ilgilendiren ödeme haberleri gelmeye devam ediyor, pandemi’den sonra en çok mağdur olan vatandaşlarımız arasında olan emekliler için her ay aldıkları maaşa ek olarak 602,87 TL ek zam yapılması gündeme geldi…

Tüm emekli vatandaşlarımıza en az 602 Türk lirası değerinde bir ödeme yapılacak. SSK ve BAĞ-KUR emeklilerini kapsayan bu gelişmeye dair her şey ise haberimizde yer alıyor.

Türkiye Emekliler Derneği çalışanlara asgari geçim indirimi olarak 220 Türk lirası veriliğini hatırlattı ve emekli olan vatandaşlarımız için de veri iadesinin yerine verilmekte olan ek ödemenin %10 oranına çağrılmasını talep etti. Emekli Sandığı tarafından yapılan bu çağrıyla ise ocak ayında maaşları yükselen ve daha sonra da enflasyon zammı alan emekli vatandaşlarımızın yüzleri bir kez daha gülümsedi. Emeklilikler Derneği’nden gelen bu çağrı ile birlikte her ay emeklilerimizin maaşları ile aldıkları ek ödemenin %10’a çıkarılması talep edilmekte.

NE? NASIL?  SGK - SSK ve Bağkurlu Emeklilere 422 Lira Ek Gelir...

EMEKLİLERE EK ZAM 602 LİRA ÖDEME GÜNDEMDE

Emeklilerimize her ay maaşlarına ek olarak verilen ek ödemenin %4 ila %5 oranında %10 oranına çıkarılması Türkiye Emekliler Derneği tarafından talep edildi. SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine bu bağlamda en düşük 59,94 Türk lirası ödeme yapılıyordu bu rakam 119,88 Türk lirasına çıkacakken en yüksek ek ödeme olan 241,15 Türk lirası olan ödemeler ise 602,87 Türk lirasına yükselecek.

Bu durumda ise emekli maaşı miktarı 1 bin 500 Türk lirası olan bir emeklimiz 60 Türk lirası yerine 150 Türk lirası ek ödeme alacakken, emekli maaşı 2 bin Türk lirasına eşit olan bir emekli vatandaşımız da 80 Türk lirası olan ek ödeme yerine 200 Türk lirası alacak. Maaşı 3 bin Türk lirası olan emeklilerinde ek ödemeleri 120 Türk lirasından 300 Türk lirasına çıkmış olacak.

NE? NASIL?  Tam 11.000 TL ve 36 Ay Vade Düşük Faizli Kredi Kampanyası Rekora Koşuyor!

Türkiye Emekliler Derneği ise asgari geçim indirimi olarak ödenen 200 Türk lirası yerine geçen ilave vergi ödemelerinin %10 oranına çıkarılmasını talep ediyor. Peki bu durum emekli vatandaşlarımızı nasıl etkileyecek?

NASIL DEĞİŞECEK?

Mevcut emekli maaşı 1 bin 369 Türk lirasının altında olan vatandaşlarımıza %5 bu miktarın üstünde maaş olan vatandaşlarımıza ise %4 oranında vergi indirimi yerine geçen ek ödemeler yapılmakta.

Türkiye Emekliler Derneği tarafından sunulan teklif kabul edilirse ise ayrım olmadan tüm emeklilerimiz maaşlarını %10’u değerinde ek ödeme yapılacak.

EK ÖDEME ORANI ARTACAK

SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için verilen en düşük ilave maaş miktarı 59 Türk lirası 94 kuruştan 119 Türk lirası 88 kuruşa yükselecekken en yüksek ödeme de 241 Türk lirası 15 kuruştan 602 Türk lirası 87 kuruşa çıkacak.

Bu durumda ise q bin 500 Türk lirası maaş alan vatandaşlarımız 150 Türk lirası, 2 bin Türk lirası emekli maaşı alan vatandaşlarımız 200 Türk lirası, 3 bin Türk lirası aylık alan emeklilerimiz de 300 Türk lirası ek ödeme alacaklar.

NE? NASIL?  SGK-SSK ve Bağkur Emeklisi Milyonlarca Kişiyi İlgilendiriyor! Tam 4 Bin TL Ödeme Yapılacak...