Emekli maaşlarına zam konusunda flaş gelişme yaşandı. Milyonlarca kişinin beklemiş olduğu kritik gelişme sonrası emeklilere 355 TL zam müjdesi gündeme geldi!

 

 

 

 

 

EMEKLİ MAAŞLARINA ZAM KONUSUNDA FLAŞ GELİŞME! 

Korana virüs salgını nedeni ile sürekli olarak çeşitli kısıtlamalar ile karşı karşıya kalan ve büyük gelir kaybı yaşayan emeklilerin gözü kulağı gelecek zam müjdesine çevrildi. Zam oranlarını belirleyecek en önemli kriterler arasında yer alan enflasyon oranları yavaş yavaş belli olmaya başladı.

SGK ve emekli sandığı emeklilerini ilgilendiren maaş zammı için gelen ilk veriler yüzde 5.4 rakamını işaret etti. Hatırlanacağı üzere emekli maaşlarına Temmuz ayında yüzde 5,75 oranında enflasyon farkı zammı gelmişti.

KPDK TOPLANTISI İLE İNTİBAK KABUL EDİLİRSE EMEKLİ MAAŞINA 355 LİRA VARAN ZAM GELECEK! 

Emekliler için en kritik konu ise hiç kuşkusuz intibak zammı olarak öne çıkıyor. Ocak ayında emekliler için beklenen zam haberleri gelecek. Emekliler 2021 senesinde 2 zamlı emekli maaşı ve biri Ramazan Bayramı diğeri de Kurban Bayramı olmak üzere iki kere de bayram ikramiyesi alacaklar.

NE? NASIL?  1000 Lira Pandemi Desteği Yatacak! e-Devlet Üzerinden Hemen Başvuru Yapın...

KPDK toplantısının en önemli gündem maddesi ise intibak zammı olarak öne çıkıyor. Söz konusu düzenleme yasalaştığı anda 2000 yılından sonra emekli olan milyonlarca emekliye 355 liraya varan oranda intibak zammı gelecek.

Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında mutlaka gündeme alınması beklenen düzenleme ile memur emeklilerine intibak zammı düzenlemesi yapılacak. Hatırlanacağı üzere 2000 yılından önce yapılan düzenleme ile benzer bir düzenleme yapılmıştı.

Yeni intibak yasası ile ise şimdi de 2000 yılından sonra emekli olanlara intibak zammı yapılması ile beraber en düşük 50 lira en yüksek 355 lira zam yapılacak. Yani bu kişilerin emekli maaşlarında iyileştirmeye gidilecek. Aynı görev ile ya da aynı görevden emekli olmalarına rağmen kurumlar arasındaki farktan dolayı daha düşük maaş alan emekliler arasındaki bu haksızlığın giderilmesi talep ediliyor.