Korona virüs dünya ekonomisini kötü etkilediği gibi ülke ekonomisini de olumsuz etkiledi. Bir çok kişi Korona virüs den dolayı ya işsiz kaldı yada işletmelerini küçültüp, kapattılar.

Özellikle her seferinde olduğu gibi Korona virüs krizinden en çok etkilenen dar gelirli vatandaşlar oldu. Devlet geçip sıkıntısı çeken vatandaşların bir nebzede olsa yükünü hafifletmek için çeşitli yardım destek paketleri yayınladı.

Bu destek paketlerin biride 1000 TL’lik para yardımıydı. Son yapılan açıklamalarda devlet tarafından tekrardan dar gelirli ailelere destek amaçlı 1000 TL’lik yardım yapılacağı duyuruldu.

1000 TL Yardım Parası İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

1000 TL Yardım parası için e-Devlet Ekranı Yeniden Açıldı

1000 TL Yardım parası için e-Devlet Ekranı Yeniden Açıldı

Yardım parasını almak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden başvuruları kabul edilecek. Sistemde yoğunluk olmaması amacıyla vatandaşların TC kimlik numaraların son hanesindeki numaraya göre başvuru yapma şartı getirildi.

NE? NASIL?  Kredi Kartı Borcu Olan Herkese Sevindirici Haber Geldi! Anında Borcu Yapılandırabilirsiniz!

TC kimlik numarası 0 olanlar Pazartesi, 2 olanlar Salı, 4 olanlar Çarşamba, 6 olanlar Perşembe, 8 olanlar Cuma günü başvuru yapabilecekler. Böylelikle uzun sıra kuyruklarına gerek kalmayacak ve virüs döneminde dışarıya çıkmadan başvuru işlemlerinizi yapabileceksiniz.

Başvurunuzu yaparken sizden gelirinize ait bilgiler mutlaka istenecektir. Üzerinize kayıtlı ev arsa var mı?, gelir durumunuz ne? Ailenizde çalışan kişi sayısı? Soruların cevapları istenecektir. Bunlara doğru şekilde cevap vererek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

1000 TL Yardım Parasından Kimler Yararlanabilir?

1000 TL Yardım parası için e-Devlet Ekranı Yeniden Açıldı

1000 TL Yardım parası için e-Devlet Ekranı Yeniden Açıldı

Yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde 6 milyon vatandaşa 1000 TL’lik yardım yapılacağı duyuruldu. Bu yardım belirli gelirlere sahip olan insanlara verileceğinin altı bir çok kez çizildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenecek olan vatandaşların aile bireylerinde memur çalışanı olmaması gerekli. Ayrıca daha önce devlet tarafından dağıtılan kısa dönem ödeneği aldıysanız 1000 TL’lik yardımdan faydalanamıyorsunuz.

NE? NASIL?  Ziraat Bankası Kredi Kampanyasına Rekor Sayıda Başvuru Var!

Bunun yanı sıra işsizlik ödeneğinden yaralanan kişilerde yine 1000 TL’lik yardımdan faydalanamayacak olan vatandaşlar arasında yer alıyor. Bunlardan yararlanan insanlar başvurusu inceleme altına alınmadan direk reddedileceğinin üstüne basıldı.

Geri kalan vatandaşların başvuruları ise mal varlıklarına ve aile bireylerin çalışma durumuna göre belirleneceği belirtildi.

Başvurusu Reddedilen Vatandaşlar Tekrar Başvuru Yapabilecekler

İşsizlik ödeneği, Kısa Çalışma ödeneği alıyorsunuz ve ailenizde kamu memuru olan biride yok buna rağmen başvurunuz iptal edildiyse tekrardan Soysal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yaparak 1000 TL’lik yardımı alabilirsiniz.

Bunun için gelirinizin düşük olduğuna dair resmi belgeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teslim ederek başvurunuzun tekrar inceleme talebinde bulunabilirsiniz. Korona virüs sürecinde ekonomik olarak etkilenen bir çok aile var.

Gerçekten ihtiyacı olan vatandaşları tespit etmek için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı büyük bir titizlikle çalışmakta. Gönderdiğiniz bilgiler büyük bir özenle incelenmektedir. Yardım edilecek vatandaşların 6 milyon gibi sınırlı bir sayıda olduğu için devlet bu konuda titiz bir araştırma yapıp gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit edip ona göre yardım kampanyası dağıtıyor.