Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından verilen 0.49 faiz oranlı temel ihtiyaç destek kredisi hakkında yeni açıklama geldi!

DEVLET BANKALARINDAN DEV KAMPANYA! 0.49 FAİZ ORANI İLE 6 AY ERTELEMELİ KREDİ

Dünyayı etkisi altına alan korana virüs salgını Mart ayında ülkemizde de büyük sıkıntılara neden olmuş, hastalığın yayılmasını engellemek amacı ile zorunlu tedbir kararları alınmıştı. Bu süreçte ekonominin durdurulması ile çok sayıda vatandaş faturalarını ödemekte zorlanmış, kira, kredi kartı ve kredi ödemeleri gibi düzenli ödemeler için devlet destekli düşük faizli ihtiyaç kredisi verilmeye başlanmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından verilen 0.49 faiz oranlı 6 ay ertelemeli temel ihtiyaç destek kredisi ile vatandaşlara 10 bin liraya kadar kredi başvuru yapma imkanı tanınmıştı.

NE? NASIL?  İşsizlik maaşı nasıl alınır?

6 AY ERTELEMELİ TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ KULLANANLAR DİKKAT! 

Düzenlenen kredi kampanyasından yararlanan kişilere kamu bankalarından çok kritik bir uyarı geldi.

KGF garantili olarak ihtiyaç sahibi kişilere verilen kredi desteğinden yararlananlar için kamu bankaları ilk taksit ödemesi için uyarıda bulundu. Hatırlanacağı üzere vatandaşların korana virüs salgını döneminde rahat bir nefes almalarını sağlamak adına verilen kredi desteği için başvurular 1 Nisan 2020 tarihi itibari ile alınmaya başlanmıştı.

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ TAKSİT ÖDEMELERİ EKİM AYINDA BAŞLAYACAK! 

Nisan ayı itibari ile kredi başvurusu yapan kişilerin ilk taksit ödemeleri Ekim ayında başlayacaklar. 6 ay ertelemeli kredi kullanan kişiler için ödeme zamanı geldi!

Kullanılan kredi paketi için bankadan kredi ödeme planı almayan kişiler son ödeme tarihi bilgisini öğrenmek isteyen kişiler kredi kullanmış oldukları bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak kredi paketine ilişkin bilgileri edinebilecek.

NE? NASIL?  1000 TL Yardım için Son Dakika Açıklaması Geldi! e-Devlet ile Hemen Kontrol Edin...

Son ödeme tarihi gelmesine rağmen borcunu ödemeyen kişilerin kredi notu ortalaması düşürüleceği gibi yine günlük gecikme faizi tahsil edilecek.