Bir Müjde Daha! Emeklilere 2000 TL Bayram İkramiyesi!

Milyonlarca emeklilerimiz 2021 yılının Ocak ayında maaşlarını zamlı bir şekilde aldı. Ülkece zor zamanlar geçirdiğimiz bu dönemde emekliler de ekonomik olarak büyük sıkıntılar çekmekte. Emeklilerimize yeni bir zam müjdesi daha geldi. Emeklilere Mayıs ve Temmuz aylarında toplamda 2000 TL ikramiye müjdesi geldi. İşte emeklilere vereceğimiz o müjdeli haber…

Emeklilere yeni müjde geldi. Emeklilere Mayıs ve Temmuz ayında 2000 TL ikramiye verilecek. Emeklilerimiz bu yıl da bayram ikramiyesi ile ek gelire sahip olacak. 13,5 milyon vatandaşa bayram ikramiyesi verilecek.

Bir Müjde Daha! Emeklilere 2000 TL Bayram İkramiyesi!

İkramiyenin tutarında bir değişiklik olmadığı takdirde Ramazan Bayramı’nda 1000 TL, Kurban Bayramı’nda 1000 TL olmak üzere toplamda 2000 TL ikramiye alacaklar. İkramiyenin tutarı ise; dul ve yetim aylığı alanlarda ölüm aylığı, sürekli iş göremezlik geliri alanlarda da sürekli iş göremezlik oranına göre hesaplanacak. 2 aylık birden alanlara ise ölüm aylığı oranın yüksek olduğu dosya baz alınarak ödeme yapılacak.

NE? NASIL?  Emekliye Müjde Tam 4.500 TL Avans Ücreti!

Ramazan Bayramı bu sene 13-15 Mayıs tarihlerine denk gelmekte. Eğer tarihlerde bir değişiklik olmazsa bayram ikramiyesi 10-12 Mayıs tarihlerinde ödeme yapılacak.

Kurban Bayramı ise bu yıl 20-23 Temmuz tarihlerinde denk gelmekte. Eğer tarihlerde bir değişiklik olmazsa bayram ikramiyesi 12-19 Temmuz tarihlerinde ödeme yapılacak.

Tarih hakkında tam bilgiyi ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklayacak.

Bayram ikramiyesinden yeni emekli olanlar da yararlanacak. Mayıs ayının sonuna kadar emekli olanlar iki bayram ikramiyesini de alacak. Temmuz ayının sonuna kadar emekli olanlar yalnız Kurban Bayramı ikramiyesinden faydalanabilecek.