Milyonlarca kişi pandemi süreci sebebiyle sokağa çıkma kısıtlamalarından etkilenmiş ve çok fazla para kazanamamıştır. Hal böyle olunca çareyi, bankalar tarafından verilen kredide bulmuştur. Hepimiz hatırlarız ki bankalar 6 ay ödemesiz kredi imkanını pek çok esnafa, işçiye sundu. Ödeme günü geldi çattı. Peki, para kazanamayan esnaf nasıl kredi borcunu ödeyecek? Tabi ki yeniden kredi çekerek. Bankalardan Sevindirici Haber! Müjde Gibi Kredi Haberi! Geldi.

Bankalardan Sevindirici Haber!

Bankalardan Sevindirici Haber!

Sosyal devlet anlayışına geçiş sürecimiz her ne kadar geçmişe dayansa dahi ülkemizi ve tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına almayı başarmış olan koronavirüs salgını sonunda ciddi adımlar atılmaya başladı. Eskiden 81 Milyon da 5 Bin dar gelirli kişiye maddi yardım yapılırken, şimdi bu sayı 5 Milyon kişiye çıktı. Bu durum da ülkemizde yaşayan insanların maddi zorluk yaşadığının en büyük kanıtıdır. Şuanda Türkiye nüfusu 82 Milyon. 82 Milyon kişiden borcu olmayan yetişkin yok denecek kadar az. Ayrıca sadece yetişkinler değil öğrenciler de borçlu. Borcu borçla kapatan halkımızın yardımına yine de bankalar yetişiyor.

NE? NASIL?  Emekli Maaşlarına 358 TL Zam Yolda...

Her türlü nakit ihtiyacınızı giderebileceğiniz krediler sayesinde Türk iç pazarının da bir nebze hareketlenmesini sağlayabilirsiniz. Eğer sizin de maddi durumunuz iyi değil, geçim sıkıntısı yaşıyorsunuz, herhangi bir geliriniz yok ise Bakanlık tarafından açıklanan krediye başvuru yapabilirsiniz. Bakanlık, geçtiğimiz günlerde vatandaşın büyük bir kısmını ilgilendirecek olan ekonomi açıklaması yapmıştı. Özellikle orman köylüleri ve gelen zamlara yenik düşen vatandaşımız bu açıklamayla bir nebze de olsa rahatlayacağını anlamıştır.

Kimler Kredi Alabilir?

Kimler Kredi Alabilir?

İhtiyaç sahibi herkes kredi alabilir. Ama ben çalışmıyorum, sigortam da yok diyorsanız ya da ben ev hanımıyım bana nasıl kredi verirler diye düşünüyorsanız düşünmeyin. Bu kredi paketleri tüm vatandaşlarımız için.

  • Orman köylüleri için en fazla 250 Bin TL kredi verilirken kredi faiz oranları da %0.25 Olacak.
  • 90 günden daha fazla işsiz olan vatandaşlarımız için en yüksek kredi tutarı 25 Bin TL olurken, kredi faiz oranı ise %0.59 olacak.
  • Memur emeklilerinin kullanabileceği en yüksek kredi tutarı 82 Bin TL olurken, faiz oranı %0.59 olacak.
  • Memur çalışanların kullanabileceği en yüksek kredi miktarı 200 Bin TL olurken, faiz oranları ise %0.25 olacak.
NE? NASIL?  İnternetten online kredi başvurusu nasıl yapılır?

Sıfır Faizli Kredi Almak İster Misiniz?

Sıfır faiz biraz kulağa hoş gelse de hemen her banka tarafından böyle bir imkan sağlanmamaktadır. Sıfır Faizli Kredi Almak isteyen kişiler için oluşturduğumuz bu kısımda elbette bankalar size hiç faizsiz para vermeyecek. Vatandaşın temel ihtiyacının karşılanması amacıyla oluşturulan bu kampanyalar kapsamında düşük miktarda faizli kredi çekebilir siz de ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Sıfır faizli kredi veren bankalar:

  1. Akbank
  2. Enpara
  3. QNB Finansbank
  4. Alternatif Bank
  5. Kuveyt Türk