Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evi olmayan vatandaşlara müjdeli haber verildi. Milyonlarca vatandaş gelen müjde ile beraber artık çok daha ucuz fiyatlarla ev sahibi olma fırsatı elde edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ENGELLİ VATANDAŞLARA AİLE BAKANLIĞINDAN UCUZ EV MÜJDESİ GELDİ! 

Milyonlarca engelli vatandaşımızı ilgilendiren müjdeli haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verildi. Engelli vatandaşların kendilerine uygun olan konutlarda barınmaları ve ekonomik olarak daha güçlü bir konuma yükseltilmesini amaçlayan proje ile ucuz konut imkanı sunulacak.

ENGELLİLER İÇİN 2030 ENGELSİZ VİZYON BELGESİ HAZIRLANDI! 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan yeni açıklama ile engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek, toplum içerisindeki yaşantıya daha kolay adapte olmalarını sağlamak, kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere çalışma dünyasında daha fazla istihdam edilmelerini sağlamak amacı ile 2030 engelsiz vizyon belgesi hazırlandı.

NE? NASIL?  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 20 Bin TL Yardım Yapıyor! Anında Başvuru...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu hakkında yapmış oludğu açıklamasında “Bu değişimden hareketle Engelsiz Vizyon Belgemizi hazırladık. Bu Vizyon Belgesi, ülkemizin 2020’den 2030’a kadar engellilik alanındaki ulusal vizyonu ve yol haritasını ortaya koyacak” sözleri ile engellilere sağlanacak yeni hakları açıkladı.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN AYRIMCILIK İÇEREN HÜKÜMLER TEK TEK AYIKLANACAK! 

Yayımlanan vizyon belgesi gereği engelli vatandaşlarımızın haklarını ihlal ettiği belirlenen ve ayrımcılık içeren hükümlerin tümü tek tek incelenerek belirlenecek ve ayıklanacak.

ENGELLİ BİREYLERİN SİYASETE KATILIMLARI TEŞVİK EDİLECEK

Kendisi gibi engelli olan bireylerin haklarını savunabilmeleri ve daha güçlü temsil edilmelerini sağlayabilmek adına engelli vatandaşlarımızın siyasete katılımları teşvik edilecek. Eğitim müfredatı engelli bireylerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yeniden düzenlenecek.

NE? NASIL?  Pastane nasıl açılır? Ne kadar kazanır?

Bedensel engeli bulunan vatandaşlarımızın iş hayatına katılmalarını teşvik edecek yeni düzenlemeler yapılacak ve bu sayede ekonomik statüleri iyileştirilecek.