Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yeni bir yardım müjdesi geldi. Pandemi dönemi nedeni ile sosyal yardımlarını arttırmaya devam eden bakanlık ihtiyaç sahiplerine 20 bin lira yardım dağıtacak. Üstelik ihtiyaç sahipleri anında başvuru imkanına sahip olacak!

SOSYAL YARDIM DESTEK ÖDEMELERİ İLE VATANDAŞLAR RAHAT NEFES ALACAK! 

Korana virüs salgını neden ile çok sayıda kişi işsiz kalırken ücretsiz izne çıkartılan kişilere ödenen tutarın son derece düşük olması, pandemi nedeni ile ekonomide yaşanan daralma çok sayıda vatandaşın geçim sıkıntısına düşmesine neden oldu.

Ay sonunu getirmekte zorlanan kişilere Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açıklanan çok sayıda program kapsamında farklı isimler altında sosyal destek yardım parası ödemeleri yapılıyor. Vatandaşlar bu yardımlardan kendilerine uygun olanlar için başvuru yaparak para alma hakkı elde ediyorlar.

GIDA YARDIMI BAŞVURUSU İMKANI 

NE? NASIL?  Konut Satın Almak İsteyenlere Müjde! O Kişilere "0" Faiz ile Kredi Veriliyor!

Bakanlığın en çok başvuru alan yardımları arasında yer alan gıda yardımı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere belirli aralıklarla kuru gıda yardımı ulaştırılıyor. Devletin kura gıda yardımı desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin muhtaç durumda olması ve 18 yaşından büyük olması başvuru yapmaları için yeterli oluyor. Bu kişilerin toplam aylık hane halkı gelirinin asgari ücret tutarının üçte birini aşmaması şartını taşımaları durumunda dini bayramlar başta olmak üzere belirlenen dönemlerde gıda yardımı almalarına olanak sağlanıyor.

DEVLETTEN 20 BİN TL BARINMA YARDIMI! 

İnsanların anayasa ile koruma altına alınan hakları arasında yer alan barınma hakkı için bakanlık para desteğinde bulunmaktadır. Kişinin ikamet ettiği evinin oturulamayacak derecede bakımsız, eski ve hasarlı olması durumunda devlet konut tamirat desteği olarak 20 bin lira ile 40 bin lira arasında değişen tutarlarda para ödemesi desteğinde bulunmaktadır. Yine devletin yardımları arasında yakacak yardımları, eşi vefat eden kadınlara ödenen para yardımı ve muhtaç asker çocuğu yardımları ödenmektedir.