Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1000 TL pandemi yardımı için ödemelere tüm hızı ile devam ediyor. Bunu yapan kişilere 1000 TL pandemi desteği yatacak. E Devlet üzerinden sizde hemen başvuru yapabilirsiniz…

 

 

 

 

 

1000 TL PANDEMİ YARDIMI DEVAM EDİYOR MU?

Evet, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 3.faz olarak dağıtılmaya devam eden 1000 liralık sosyal yardım parası dağıtılmaya devam ediyor. Vatandaşlar kimlik numaralarının son rakamlarına göre e devlet üzerinden hemen başvuru yapabiliyor.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre e devlet 1000 TL pandemi sosyal destek yardım başvurusu linki üzerinden kimlik numarasının son hanesine göre;

0 olanlar Pazartesi günü,

2 olanlar Salı günü,

4 olanlar Çarşamba günü,

6 olanlar Perşembe günü,

8 olanlar Cuma günü 1000 lira almak için başvuru yapabilecek.

Hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri ise kimlik numarasının son hanesine bakılmaksızın tüm vatandaşlar pandemi yardımı talep edilecek.

NE? NASIL?  Pandemiden Dolayı Sosyal Yardım! e-Devlet üzerinden 1000 TL Yardım Başvurusu...

 

 

 

 

 

E-DEVLET SOSYAL YARDIM BAŞVURU FORMU

4.FAZ SOSYAL YARDIM NE ZAMAN VERİLECEK?

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk pandemi yardımları için 4.faz başvuruları almayacaklarını duyurdu. Bakan Selçuk birinci ve ikinci fazda yardım almayan, ihtiyaç sahibi herkesin 3.faz için başvurularını e devlet üzerinden kabul edileceğini söyledi.

PTT PANDEMİ YARDIMI BAŞVURUSU SONUCU SORGULAMA 

Korana virüs salgını nedene ile birinci faz ve ikinci faz para yardımı yapılan kişilere PTT çalışanları ve güvenlik güçlerinin yardımları ile bin liralık sosyal yardım ödemeleri kapalı zarflar içerisinde adreslerinde teslim edilmişti.

3. faz ödemeleri için ise başvuru esnasında banka hesabı belirtilmesi durumunda bu tutar banka hesabına yatırılacak. Eğer banka hesabı yoksa ya da başvuru esnasında verilmediyse bu durumda ise kişinin hak etmiş olduğu pandemi sosyal destek parası PTT şubeleri üzerinden kimlik belgesi ile şahsen elden alınacak.