Sınavlar Erteleniyor Mu? Bakan Ziya Selçuk Açıklama Yaptı!

Sınavlar Erteleniyor Mu? Bakan Ziya Selçuk Açıklama Yaptı! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, son günlerde sosyal medyada gündemden düşmeyen sorulara cevap verdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada “Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır” dedi. Aynı zamanda açıklamasında yüz yüze yapılacak sınavlar için Kovid-19 tedbirlerine yönelik tüm hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, son zamanlarda gündemde olan “Sınavlar ertelenecek mi?” sorusuna yanıt verdi. Gelen sorulara cevap olarak Twitter hesabından paylaşım yapan Ziya Selçuk, herhangi bir ertelemenin olmadığını söyleyerek, “Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır” ifadelerinde kullandı.

Sınavlar Erteleniyor Mu? Bakan Ziya Selçuk Açıklama Yaptı!

Sınavlar Erteleniyor Mu? Bakan Ziya Selçuk Açıklama Yaptı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamada;

“Paylaşımlarınızı okuyorum. Biz salgın döneminde kararlarımızı, eğitimcilerle ve hekimlerle birlikte oluşturuyoruz. Salgının seyrini günlük izliyoruz. Neyin riskli olduğu konusunda verilere dayalı olarak ortak bir görüş geliştiriyoruz.

NE? NASIL?  15 Ocak'ta HES Kodu İle Kafelere Girebilecek Miyiz?

1 Mart’ta ilkokul 1, 2, 3, 4. sınıf öğrencilerimizle 8 ve 12. sınıf öğrencilerimiz de yüz yüze gerçekleştirebilmemiz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin % 40’ı yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten.

Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden çok kritik. Kararlarımızda, sağlığınız her zaman önceliğimiz. Desteğiniz ve iş birliğiniz bizim için önemli. Bu günlerin üstesinden hep birlikte gayretle geleceğiz. Siz derslerinize ve sağlığınıza odaklanın lütfen. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.