Vikingler kimlerdir ne zaman yaşadılar? oldukça merak edilen bir konudur. Çok geçmiş yüzyıllardan beri adlarından söz ettiren Vikinglerin tarihçesi çok eskidir. Bazıları batıya doğru ilerlemişken bazıları da doğuya doğru kaymıştır. Viking devri 8. Yüzyıldan başlar ve yaklaşık 3 yüz yıl kadar devam eder. Avrupa’da yaşanan bir dönemdir ve birçok film ile diziye konu olmuştur. Kökenleri Vikinglere dayananlar arasında İzlanda ve İsveç gibi ülkeler yer alır. Bunların yanında Danimarka, Faroe adaları ve Norveç’i görmek mümkündür. Bazı soyları zamanında İngiltere’nin en güçlü hanedanlarından biri olmuştur. Farklı kültüre sahip olmasıyla bilinirler ve kültürleri oldukça ilgi çekicidir. Ölülerini tahtadan bir kaba koyarlar. Ölmüşlerini yakan Vikingler, ahiret inancına sahiptir.

Vikingler Kimlerdir, Ne Zaman Yaşadılar?

Vikingler Kimlerdir, Ne Zaman Yaşadılar?

Vikingler Kültürü Nasıldır?

Geçmişten günümüze bakıldığında birçok dizide Vikinglerin kültürü hakkında bilgi yer alır. Özellikle cenaze törenleri ilgi çekici olan bu soy çok az kask kullanırdı. Savaş meydanlarında sürekli kasklı oldukları söylenir ancak bu yanlıştır. Rütbeli ve zengin olanlar savaşlarda farklı aksesuarlar takabilirdi. Günümüzde dizi ve filmlere konu olan bu soyun birçok farklı alışkanlığı bulunur. Adetlerine düşkün olan Vikingler tarihte pek çok mücadele kazanmıştır. Özellikle tarih dizilerinde kendilerinden bahsedilen Vikinglerin çok güçlü olduğu söylenir. Kahramanlıklarıyla ve gelenekleriyle tanınan bir millettir. Oldukça ilgi çekici kültürleri olması da onların çok araştırılmasını sağlar. Özellikle küçük yaşlardan başlayan tarih meraklısı çocuklar Vikinglere merak salabilir. Onların hayatlarını okuyarak tarih konusunda aydınlanabilir. Vikingler arasında örnek alınacak önemli kişiler de bulunduğu söylenir.

NE? NASIL?  Tüp bebek tedavisi nasıl uygulanır?

Vikingler Kimlerdir, Ne Zaman Yaşadılar?

Vikinglerin Kökeni

Vikinglerin kökeni çok eskiye dayanır ve farklı milletlerden oluşurlar. Bazıları Dnimarka ve Norveç iken bazıları İsveçli olarak kabul edilir. Bunlar farklı yerlerde yaşamışlar ve zaman geçtikçe orada hakimiyet kurmuşlardır. Rusya ve Ukrayna’ya yerleşen Vikinglerin sayısı da epey fazladır. Köle alışverişi yapan Vikingler zaman geçtikçe o bölgede kaynaşmışlardır. Bazıları asimile olmuş ve kendi benliklerini yitirerek diğer milletlere karışmıştır. Doğuya ve Batıya doğru yayılarak diğer milletlerin oluşmasına katkı sağlamıştır. 16. Yüzyıla kadar hakimiyet süren milletlerin doğuşunda rol oynamışlardır.