Uçakla En Yakın Nereye Gidebiliriz? 47 Saniyelik Uçuş Yapabiliyorsunuz!

Uçakla seyahat etmek çoğu insanı tedirgin edebilir. Havada saatlerce yolculuk kulağa biraz korkutucu gelebilir. Ama her uçuş saatler sürmüyor. Mesele 47 saniyelik bir uçuştan sonra istediğiniz yere varabilirsiniz. Mesela tarifeli ticari uçuşlar arasındaki en kısa mesafe, İskoç Havayolu LoganAir’in rotası olmayı sürdürüyor. Bu uçuş, Westray ve Papa Westray adalarını birbirine bağlar. Bu rotanın mesafesi 2,8 kilometreden daha azdır. Güzel havalarda uçuş sadece 47 saniye sürer.

Uçağa bindikten 30 dakika sonra yiyip içmeye ve inişten 30 dakika sonra uçağın alçalmaya başlamasına alışkınız. Ancak zaman olmadığı için tüm bu ritüellerin olmadığı uçuşlar vardır. Mesela tarifeli ticari uçuşlar arasındaki en kısa mesafe, İskoç Havayolu LoganAir’in rotası olmayı sürdürüyor. Bu uçuş, Westray ve Papa Westray adalarını birbirine bağlar. Bu rotanın mesafesi 2,8 kilometreden daha azdır. Güzel havalarda uçuş sadece 47 saniye sürer.

Uçakla En Yakın Nereye Gidebiliriz? 47 Saniyelik Uçuş Yapabiliyorsunuz!

Uçakla En Yakın Nereye Gidebiliriz? 47 Saniyelik Uçuş Yapabiliyorsunuz!

Eğer çok iyi görüyorsanız, uçağın kalkış yaptığı havaalanından, varacağınız havaalanını ve orada sizi bekleyen arkadaşlarınızı bile görebilirsiniz. Bu iki ada, Orkney Takımadalarının bir parçasıdır. Burada 70’in üzerinde ada vardır ve aralarında köprü yoktur. Uçağın rakımı 100 metreyi aşmadığından, pencere kenarına oturarak İskoçya’nın muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Fakat kısa sürerdi. Bir ülkeden diğerine uçmak, her zaman uzun uzun valiz hazırlamak ve havaalanında saatlerce beklemek anlamına gelmez. Bugün size dünyanın en hızlı uçuşlarından bahsedeceğiz.

NE? NASIL?  Kartalkaya Kayak Merkezine ilk kar düştü