Titanik neden battı? Sağ kurtulan gizemli Türk kimdir? uzun yıllardır merak ediliyor. 1912 yılında binlerce insan bir geminin içinde büyük bir travma yaşadı. Dünyanın hareket eden en büyük nesnesi denilen geminin batması herkesi yıkıma uğratmıştı. O dönemde var olmuş en lüks gemiydi ve çok ihtişamlıydı. Herkesin gözü bu gemideyken geminin hiç beklenmedik bir anda batması şok etkisi yarattı. Dünyanın sayılı zenginleri bu gemide yolculuk yapabilmek için sıraya girmişti. Dönemin ileri gelenleri bu gemide vakit geçirmek için biletler almıştı. New York’a yolculuk eden geminin taliplisi çoktu. Bir buzdağına çarpması sonucunda gemi pert oldu ve binlerce yolcu orada vefat etti. Batması yaklaşık 3 saat kadar süren geminin içinde korku dolu anlar yaşanmıştı.

Titanik neden battı? Sağ kurtulan gizemli Türk kimdir?

Titanik neden battı? Sağ kurtulan gizemli Türk kimdir?

Titanik Konusu Nedir?

Titanik neden battı? Sağ kurtulan gizemli Türk kimdir? Geçmişten günümüze kadar merak uyandıran titanik konusu itibariyle oldukça ilgi çekicidir. Devasa bir geminin batmasını konu alan bu olay gerçektir. Olayın gerçek olması birçok kişiyi etkilemiş ve yıllarca bunu unutamamıştır. O kadar büyük bir geminin içinde binlerce yolcu sulara kapılmıştır. Bazıları kurtulma şansına bile sahip olamamış ve bölümlerde kitli kalmıştır. Osmanlı pasaportu olan birkaç kişi de kurtulamayanlar arasındaydı.  Titanik filminden sonra birçok kişi bu olaya karşı daha duyarlı hale gelmiştir. Bir geminin batmasıyla orada yaşanan olaylara şahit olmuşlardır. Günümüzde hala Titanik filmini defalarca kez izleyen insanlar vardır. Konusu ve oyuncularıyla ilgi çekici bir yapım olması bu olaya merakı artırmıştır. Binlerce kişinin öldüğü gemide yaşanan hüzünler herkesi derinden sarsmıştır.

Titanik neden battı? Sağ kurtulan gizemli Türk kimdir?

Titanik neden battı? Sağ kurtulan gizemli Türk kimdir?

Titanik Neden Battı?

Titanik neden battı ve kim suçluydu merak ediliyor. Bir büyük buz dağına çarpması sonucu birkaç saat içinde geminin yıkımı gerçekleşti. Sulara kapılan gemide pek çok can kaybı ve yaralı vardı. Kurtulabilenler oldukça şanslıydı çünkü bazı kamaralarda kitli kalanlar vardı. Bu yüzden gemiden ayrılanlar da olayın travmasını uzun süre hissetmişti. Ülkemizin İç Anadolu bölgesinden de birileri bu gemide yolculuk etmişti. Ancak onların da kurtulması mümkün olmamıştı ve denizde boğulmuşlardı.

NE? NASIL?  Kağıt Paralar Nasıl Yapılıyor? Paranın Basım İşlemi Sizi Şaşırtacak!