En Güçlü Hayvanlar! Bu Hayvanın Zırhı Demir Kadar Güçlü!

En Güçlü Hayvanlar! Bu Hayvanın Zırhı Demir Kadar Güçlü! Bu yazımızda yine sizleri bilmediğiniz veya bildiğiniz bazı konulardan bahsedeceğiz. Hayvanlar alemini biraz araştırınca gerçekten sizi şaşırtacak pek çok şey görebiliyorsunuz. O kadar muazzam yaratılan hayvanlar var ki, insan gözlerine inanamıyor. Bir hayvan düşünün, bu hayvan kendi ağırlığının 1000 katı kadar ağırlığı kaldırabiliyor. Evet bunu bir yerlerden duymuş olabilirsiniz. Bildiğiniz üzere bu hayvan karınca. Ne muazzam hayvan değil mi?

En Güçlü Hayvanlar! Bu Hayvanın Zırhı Demir Kadar Güçlü!

Karıncayı bilmiş olabilirsiniz. Fakat bu hayvanı çok az kişinin bildiğini düşünüyorum. Yine bir hayvan düşünmenizi isteyeceğim. Bu hayvanın üzerinden araba ile geçiyorsunuz hiçbir şey olmuyor.  Bu hayvanı yaralayamıyorsunuz bile… Evet bu hayvanın adı “demir zırhlı böcek”.  Aşağıda sizler için hazırlanmış videoyu izleyerek bu böcek hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilir ve daha başka pek çok böceğin marifetlerini görüp şaşırabilirsiniz…

NE? NASIL?  Küçük balkon dekorasyonu nasıl yapılır?

En Güçlü Hayvanlar! Bu Hayvanın Zırhı Demir Kadar Güçlü!

Evet, böcekler korkutucudur ve insanın tüylerini diken diken ederler. Fakat boyut açısından avantajlı olduğunuz bilmek içinizi rahatlatır. Peki, bu avantaj her zaman işe yarar mı?  Öyle böcekler var ki onları durdurmak mümkün değil. Hatta o böcekleri bir arabayla bile ezemezsiniz.

Güçlerinin sırrı dış kabuklarında saklıdır. Kemiklerinizin vücudunuzun dışında olduğunu düşünün. İşte, o doğal zırh onlara çizgi romanlardaki süper kahramanların bile kıskanacağı bir süper güç verir. Şunu düşünmeden edemedik: Ya insanların da dış kabukları olsaydı? Ağırlığınızın bin katı yükü kaldırabilir, koca bir futbol sahasını zıplayarak aşabilir, paraşütsüz uçaktan düşüp hayatta kalabilirdiniz. Daha neler neler var!