Dünyada tek bir kişi kalsa ne olurdu? diye  hiç düşündünüz mü? Eminim ki pek çoğunuz bu soruyu aklına getirmiştir. Milyarlarca insanın yaşam sürmüş olduğu bu dünyada yalnızca bir kişi kalsa nasıl bir hayat sürülürdü? Düşünüldüğü zaman ise sıkıcı olma ihtimalinin çok yüksek olacağını söyleyebiliriz. Çünkü yaşama dair hiçbir amaç olmazken, sadece günün nefes alıp vermekle geçeceği bir dünya oluşurdu. Sevmek, sevilmek, para kazanmak, yaşam arzusu gibi tüm ihtiyaçlardan eksik bir dünyanın olacağı kesin.

Dünyada tek bir kişi olsaydı yaşamını sadece ölmemek üzerine kurmaya çalışırdı. Bu yüzden dolayıdır ki temel ihtiyaçlarını gidermek için amaç edinirdi. Yani her günü baktığımız zaman bir önceki güne benzeri bir yaşam şekli olurdu. Dünyada yalnızca siz kalsaydınız yaşayabilir miydiniz?

Dünyada Tek Bir Kişi Kalsa Ne Olurdu?

Dünyada Tek Kişi Kalan Ne Yapardı?

Dünyada tek kişi kalan için yaşam çok fazla keyifli geçmezdi. Özellikle hayat anlamında pek bir amaçları olmazdı. Aslında bakılırsa dünyayı keşfetmek gibi bir hevesi de olmayacağı gerçek. Fakat dünyada tek kalan kişinin zekasına da normalden daha fazla ihtiyaç duyması olası. Çünkü şimdiki çağımızda insanlar, başka insanların fikrinden yola çıkarak ürünleri kullanabiliyor, ihtiyaçlarını giderebiliyor ve yeni fırsatları keşfedebiliyor. Doğal olarak hiç kimsenin olmadığı yalnızca kendinizin olduğu bir dünyayı düşündüğümüz zaman şunlar kesinlikle olabilirdi:

  • Tek başına dünyada en fazla 80 yıl yaşayabilirdi
  • Yaşadığı yer neresiyse yiyecek bulma şansı ya artacak ya da azalacak
  • Sağlıklı beslenip kendine dikkat etmek zorundasın. Çünkü hastalandığın zaman iyileşmen çok zorlu geçecek
  • Bebeklikten başlayarak yetişkinliğe doğru bir süreç varsa dünyada tek başına yaşama ihtimaliniz ise sıfır olacaktır
NE? NASIL?  309 Yıl Uyuyanların Hikayesi: Yedi Uyurlar Kimlerdir?

Dünyada Tek Bir Kişi Kalsa Ne Olurdu?

Dünyada tek kalma konusu düşünüldüğü zaman korkutucu gelebiliyor. Yalnızlık ve bir bakıma çaresizlikle baş başa kalmaktan başka bir çıkış yolu olmayacak. Sadece  tek bir kişi olacak ve kendine de iyi bakması gerekecek. Yoksa dünyada tek başına kaldığından dolayı adrenalinli bir yaşam ile karşı karşıya kalması muhtemel olacak. Dünyadaki tek kalan kişi için  hem zorlu hem de heyecanlı bir süreç  yaşanırdı.