Atatürk hakkında pek bilinmeyen gerçekler, Türkiye’nin en önemli kahramanı olan Mustafa Kemal Atatürk hakkında pek bilinmeyen gerçekler var. Bu gerçekleri duyduğunuz zaman Atatürk’le ilgili olarak daha fazla bilgi sahibi olmaya başlayacaksınız. Unutamadığımız ve Türkiye için her daim önemini yitirmeyecek başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü daha yakından tanımanıza yardımcı olacağız. Atatürk hakkında çok fazla bilinmeyen bazı önemli detaylar vardı. Bu detayları artık öğrenmeye hazır olun .

Atatürk Boyu Kaç?

Cesur yürekli ve zamanında düşmanlara karşı fırtınalar estirmiş olan Atatürk boyu kaç cm olduğu da merak konusudur. Atatürk’ün fiziksel özelliklerine dair vatandaşlarımız tarafından çok sık şekilde sorgulamalar yapılmış olduğunu söylemek mümkün. Hatta hala daha Atatürk ile ilgili olarak pek çok konuyla alakalı olarak araştırmalar yapılmaya devam edilir.

Atatürk Hakkında Pek Bilinmeyen Gerçekler

Atatürk’ün boyunun kaç cm olduğuna göz attığımız zaman 1.70 cm olduğunu söylemek isteriz. Fakat boyu ile ilgili olarak ise tam anlamıyla net bir rakam olmadığını bilmelisiniz.  Atatürk boyunu fakat ortalama olduğu ve çok uzun olmadığı görüntülerde de net şekilde fark ediliyor.  Bu yüzden dolayıdır ki 1.70 boylarında olduğunu söyleyebiliriz.

NE? NASIL?  En Güçlü Hayvanlar! Bu Hayvanın Zırhı Demir Kadar Güçlü!

Atatürk Nasıl Yemek Yerdi?

Atatürk nasıl yemek yerdi, yemek kültürü nasıldı diye incelediğimiz zaman farklı bir bilgiye ulaşmış olduk. Bu bilgi de Mustafa Kemal Atatürk’ün sofradan doymadan kalkması olduğunu söyleyebiliriz. Atatürk’ün en sevdiği yemek kuru fasulye olurken yanında da mutlaka pilav olmalıydı. Her iki yemeği çok fazla seviyordu. Mustafa Kemal Atatürk sofradan genellikle çok fazla doymadan kalkardı. Bir başka sevdiği yemek ise karnıyarıktı. Özellikle karnıyarık yemeğini pilavla karıştırıp yemekten çok fazla zevk alırdı.

Atatürk Hakkında Pek Bilinmeyen Gerçekler

Atatürk Neden Ata İsmini Sevmezdi?

Atatürk lafını ilk defa Türk Dil Kurumu Başkanı bir konuşmasında kullanmıştı. Hatta Mustafa Kemal duyduğu zaman çok fazla hoşuna gitmiş ve soyadına almıştır. Fakat Atatürk soyadını almış olsa da kendisine Ata olarak ifade edilmesinden hoşlanmazdı. Atatürk şeklinde bir hitap olmasını isterdi.

Atatürk Hangi Rengi Sevmezdi?

Atatürk hangi rengi sevmezdi konusu da merak haline dönmüştür. Sevmediği renk Lacivert rengiydi.